Szarvasi FC—Méhkeréki SE 4—2 (2—1)
Szarvas, 250 néző. V.: Barta T.

Szarvas: Kiri — Kovács S., Kukovecz, Szikora, Filyó, Zima, Rafaj (Medvegy), Klimaj, Moldván, Zsíros, Nagy Sz. D.
Edző: Rétes Pál.
Méhkerék: Patka — Dohányos, Szarka, Lukucz I. (Kiss T.), Komlósi, Lukucz M. (Ruzsa Sz.), Repisky, Bondár, Sztojka, Knyihár, Ruzsa L. Edző: Bíró Róbert.

Kiállítva: Ruzsa L. (nyilvánvaló gólhelyzetben szabálytalankodott) a 37. percben.
G.: Klimaj a 15., 11-esből a 38. és 70., a 90., ill. Sztojka a 32., Lukucz M. a 80. percben.
Jó: Moldván, Rafaj, Nagy Sz. D., Klimaj, ill. Dohányos, Repisky, Lukucz M.

Rétes Pál: — A kiállítás ellenére a vendégcsapat végig nyílt támadójátékot mutatva, egy percre sem feladva, győzelemre játszott. A szokásos hibáinkat újra elkövetve, néhány jó egyéni teljesítménynek köszönhetjük a győzelmünket.
Bíró Róbert: — A tavaszi szezonban most játszottunk a legjobban, de a rossz helyzetkihasználásunk miatt nem sikerült győznünk, egy jó Szarvas ellen.

A mérkőzés összefoglalójának megtekintéséhez kattints a képre! Készítette: Furár Adrienn

méhkerék videó

Furár Tibor tudósítása:

Szarvas, 250 néző. Azt a méhkeréki csapatot láttuk vendégül, amelyik az őszi vergődése után, tavasszal már régi önmagát idézi, amihez ráadásul az a tény is párosul, hogy éveket kell visszamennünk az időben amikor legutóbb három pontot sikerült szerezni ellenük, ezért igen nehéz találkozóra számíthattunk. Sikerült is ránk ijeszteniük, már a 8. percben Kirinek kellett bravúrt bemutatnia, ekkor egy jobboldali beadást ütött ki, majd Lukucz M.közeli lövését ártalmatlanította, majd rá egy percre Sztojka közeli lövését védte lábbal. A kezdeti vendég lendületet egy góllal sikerült megfékeznünk, a 15. percben Klimaj kapott Zimától forintos labdát, amivel kilépett a védők közül, majd 15 méterről jobbal a kapu jobb sarkába lőtt. 1-0. A 17. percben Sztojka végezhetett el szabadrúgást 17 méterről, de jobblábas lövését Kiri kipiszkálta a bal alsó sarokból. Nem unatkozhatott a nézősereg, igen jó iramú volt a meccs ezekben a percekben. A 31. percben sikerült az egyenlítés a vendégeknek, ekkor Lukucz M. lőtte be a labdát a védőink mögé amire Sztojka csapott le, majd Kiri mellet elhúzva, jobbal a kapu bal sarkába lőtt. 1-1. Nem sokat kellett várni, és újra nálunk volt az előny, Kiri hosszú kirúgással indította Nagy D.-t a jobb oldalon, aki erőszakosan betört a tizenhatoson belülre ahol Ruzsa csak szabálytalanul tudta megállítani, ezért mi 11-est, a vétkes játékos pedig, piros lapot kapott. A büntetőt Klimaj végezte el, jobbra tartó lövésébe Patka ugyan beleért, de hárítani nem tudott. 2-1. A félidő előtt még növelhettük volna az előnyünket amikor Klimaj egy kiugrás után nagy helyzetben, 10 méterről a kapust találta el. Kár hogy a kötelező szünet megszakította a meccset, mert ezt a színvonalas játékot tovább is néztük volna még. A második játékrész kezdeti irama kicsit visszafogottabb volt, a vendégek emberhátrányuk tudatában már nem tudtak fölényt kiharcolni, mi pedig előnyünk birtokában kivárásra játszottunk. A 60. percben egy veszélyes fejest kellett Kirinek hárítania. A 72. percben Rafaj labdájával bal oldalt Zsíros lépet ki, akit Dohányos a 16-oson belül buktatott, újabb 11-es. a büntetőt Klimaj jobbal nagy erővel a léc alá vágta. 3-1. Mesterhármas. Pár perc múlva Moldván középre adását Klimaj közelről lőtte kapu mellé. Biztos vezetésünk tudatában próbáltuk lassítani a játékot, de a vendégek nem akartak beletörődni a sorsukba, és igen nagy erőket kezdtek mozgósítani a szépítés (egyenlítés) érdekében. A 80. percben Szarka indítása után Lukucz M. lőtte ki 16 méterről a hosszú sarkot. 3-2. Pár perc múlva Kovács S. labdájával Nagy D. indult meg, de óriási helyzetben nyolc méterről kapu mellé lőtt. Ezek után a Méhkerék mindent egy lapra tett fel, és igen meleg perceket okoztak nekünk, előbb Knyihár fejelt kapu fölé, majd Kiss T. rontott igen nagy helyzetben. Már a hosszabbítás perceiben jártunk amikor Nagy D. lépett ki a védők közül, és remek centerezése után Klimaj állította be a végeredményt 4-2. Ez már mesternégyes. Összességében elmondhatjuk, hogy az utóbbi hetek gyengébb játékát feledtetni tudtuk ezen a remek találkozón, de hozzá kell tenni, hogy ehhez a jó meccshez nagyban hozzájárult a méhkeréki csapat is, amely több mint egy félidőnyi emberhátrányához képest, mindent megtett annak érdekében, hogy ne vesztesen hagyja el a pályát, és végig nyílttá tudta tenni ezt a találkozót. Soha rosszabb meccset ne lássunk. Ezen a héten a bmsextra szerkesztőinek nem sokat kell keresni a hét játékosát, ugyanis a Klimaj Zoli, négy góljával ezt feltétlenül megérdemli. Jövő héten Békéscsabára utazunk, ahol Jaminában vendégeskedünk, bízván abban, hogy ottani jó szereplésünk után vissza tudunk kapaszkodni a dobogóra. Jók: Kiri, Kovács S., Moldván, Nagy D., Klimaj.

A jegyzőkönyv megtekintéséhez kattints a képre!