ELEK LE – SZARVASI FC 2-4 (1-1)

Elek, 250 néző. jv.: György S. (Halma S., Zacsok I.)

Elek: Dobozi B. – Dávid T., Szombati R., Szentgáli Z., Hrabovszki Á. – Gál A., Kopács Zs. (Bányai S.), Rostás B., Reszelő J. – Reszelő M., Kardos I. Edző: Kis László

Szarvas: Kiri M. – Benczúr N., Kukovecz D., Szikora M., Darida N. – Zima D., Bakró G., Moldván K. – Gulyás Á. (Nagy Sz.), Klimaj Z. (Enabulele), Furár R. Edző: Rétes Pál

Gólszerzők: Reszelő M. 29′, Rostás B. 60′ illetve Klimaj Z. 21′, 79′ (P) 87′ és Furár R. 62′

Kis László: — Nincs szégyenkeznivalónk. A helyzeteink alapján fordított is lehetett volna az eredmény. Minden mérkőzésből tanulunk.

Rétes Pál: — A hazaiak játékban igazolták jó hírüket. Mindkét csapat előtt adottak lehetőségek, melyeket nagyobb rutinunknak köszönhetően nekünk sikerült nagyobb arányban kihasználni.

Furár Tibor tudósítása:

Megkezdődött! Hétvégén a határ menti kisvárosban, Eleken vendégeskedtünk, az osztályunkba frissen feljutott hazaiakkal legutóbb az 1999-2000 bajnokságban találkoztunk, azóta mi az NB3-at, ők a Megye3-at is megjárták, így elmaradtak a randevúk. A találkozó gyászszünettel kezdődött, a kiváló sportember, Mikulás Mihály tiszteletére. Az első percekben nem rontott egymásnak a két csapat, ezt a hőség miatt el sem várhattuk tőlük, kiegyenlített első fertályórát láthattunk, aminek a végén Klimaj jobboldali beadását, középről Furár fejelte kapura, de Dobozi vetődve védett. Nem sokkal utána Reszelő M. került ígéretes helyzetbe, de Kiri a helyén volt. A 20. percben hazai részről kimaradt a forduló (szezon?) gólhelyzete, amikor Kardos beadását Reszelő M. három méterről, senkitől sem zavartatva, melléperdített. A kimaradt óriási helyzet felébresztett minket, mert egy percre rá megszereztük a vezetést, Darida ívelt balról a középen álló Klimajhoz, aki 11 méterről egyből kapura lőtt, a labda a keresztlécről levágódott a már fekvő hazai kapusra, majd pedig becsorgott a gólvonal mögé. 0-1. A 29. percben válaszolt az Elek, mi végeztünk el szögletet, de a hazaiak a megszerzett labdával gyors kontrát indítottak, aminek a végén Reszelő M. vette be a kapunkat.1-1. A játékrész utolsó 15 percében állandósult a fölényünk, a fáradság jeleit mutató vendéglátóink saját térfelükre húzódtak, így próbáltak meg-megindulni. A lefújás előtt Furár tört be a hazai büntetőterületre, ahol máig tisztázatlan körülmények (Hrabovszki) által a földre került, a büntető viszont elmaradt. A második játékrészre csökkent a trópusi forróság, ehhez hozzájárult a pálya adottsága is, mert a magas fák által árnyék borult a pályára. Kezdés után próbáltuk ott folytatni ahol abbahagytuk, de a felfrissült hazaiak állták a sarat. Az 52. percben Kukovecz tesztelte Kirit egy merész hazaadással, de rutinos hálóőrünk leküzdötte a problémát. A 60.percben deja vu érzése támadt az embernek, mikor is megint szögletet rúgtunk, az elveszített labdából újabb kontrát indítottak a hazaiak, aminek a végén Rostás, Kirit is kicselezve, éles szögből, ballal lőtt a kapunkba. 2-1. Nem sokáig örülhetett az Elek a vezetésnek, mert a 62.percben Moldván végzett el gyorsan egy szabadrúgást, labdájával Furár tett pár lépést, majd 22 méterről, jobbal kilőtte a hosszú sarkot .2-2. A 73.percben Rostás életerős lövése ment kicsivel kapu fölé-mellé. A 72.percben újra nálunk volt az előny, Kukovecz indította a szemmel láthatóan nagy kedvvel játszó Nagy Dávidot, akit Szombati csak szabálytalanul tudott megállítani, és mivel ez a 16-oson belül történt, jogos büntetőhöz jutottunk, amit Klimaj magabiztosan a jobb felső sarokba lőtt. 2-3. A 81. percben Furár 21 méteres szabadrúgását védte a hazai hálóőr. A 84. percben Moldván bombája centikkel kerülte el a kaput. A 87.percben beállítottuk a végeredményt, Nagy adott be jobbról az alapvonalról, és a jó ütemben érkező Klimaj a hoszú sarokba perdített, ezzel megszerezve harmadik találatát. 2-4. A végén még Kirinek kellet két hazai lehetőséget hárítani, ami után a játékvezető végett vetett a mérkőzésnek. Összegezve a látottakat, elmondhatjuk, hogy a hőség ellenére, végig magas színvonalú, lüktető mérkőzést láthattunk aminek a végén nagyobb rutinunknak, jobb erőállapotunknak, és egy jól sikerült cserének köszönhetően felőröltük ellenfelünket, akiket minden elismerés megillet, úgy gondolom, hogy itt sok élcsapat meg fog szenvedni, ha pontokat akar elvinni Elekről. Mindig fontos a jó kezdet, ez meghatározhatja az egész szezont, itt szeretnék idézni Verebes (mágus) Józseftől aki ezt mondta anno „ A jó rajt Karácsonyig kitart”. Ez meg volt, de jövő héten a jelenlegi bajnok, KOTE ellen egy kicsivel nehezebb dolgunk lesz. Jók: Klimaj, Bakró, Nagy D., Furár.

Képek a mérkőzésről ide kattintva érhető el. Fotókat készítette: Nagy Marcell (Elek)